INFORMACJE/PORADY


Naszą hodowlę opieramy na karmie oraz produktach najwyższej jakości. Dlatego maluchy na pierwsze dni dostają wyprawki , oraz zabawki i przytulanki z zapachem domu.

Dla nowych właścicieli jesteśmy dostępni 24h, chcemy być na bieżąco z rozwojem naszego mopsiego dziecka.

Często Zadawane Pytania:

Dlaczego Kasztaniaki?

Pieski z naszej hodowli wyróżniają się stabilnym charakterem, a ich rodzice zostali przetestowani na wiele typowych chorób dziedzicznych. Urodzone u nas mopsy są wynikiem wielkiego zaangażowania i bardzo dużej ilości czasu poświęconego na opiekę. Szczenięta rodzą się i są wychowywane w naszym domu, uważamy , że najważniejszy jest stały kontakt z kochającymi właścicielami. Ponieważ tak wiele czasu poświęcamy na rozwój każdego szczeniaka wprowadzamy na świat dwa mioty rocznie. Nie rozmnażamy z zamiarem zarobienia pieniędzy, naszym celem jest wyhodowanie zdrowych i pięknych mopsów, wybitnych przedstawicieli tej wspaniałej rasy. Szczenięta rodzą się pod profesjonalnym nadzorem i otrzymują niezbędną pomoc. Dorastają w domu przyzwyczajane do domowych odgłosów i codziennej krzątaniny. Jako hodowca, uważam za ważne, by nasze mopsy wyrastały na doskonałe psy, to zawsze miło, pokazać się z pięknym mopsem, zarówno dla nas jak i dla właściciela.

Pracujemy, ale chcielibyśmy psa. Czy to możliwe?

Jeśli przyszli właściciele pracują, to znaczy że mają również środki na utrzymanie psa, więc tak. Gdy jednak oboje od wczesnego rana do późnych godzin wieczornych są poza domem i mops jest pozostawiony sam sobie, wtedy mam wątpliwości. Najważniejsze jest dobro psa i związana z tym odpowiednia ilość czasu jaką możemy mu poświęcić, czyli czas na karmienie, jak najczęstsze wyprowadzanie na spacery, aby zapewnić odpowiednią ilość ruchu i zabawy oraz ogólnie pojęte spędzanie dużej ilości czasu z nowym domownikiem.
Dlatego przed podjęciem decyzji o zakupie psa należy dobrze się zastanowić, przecież będzie z nami paręnaście lat.

Czy mopsy cieszą się dobrym zdrowiem?

Tak, jak w każdej innej rasie. Dlatego polecam wszystkim, aby kupić mopsa z bardzo dobrej hodowli, która hoduje z wytycznymi rasy. Psy, które hodujemy są zdrowe.

Czy to prawda że mops źle znosi upały?

Mops to piesek o krótkim przewodzie nosowo-gardłowym. Krótki nosek to powód do troski o naszego podopiecznego. Powinniśmy uważać, aby nie narażać naszego mopsika na zbyt długie działanie słońca. W czasie upałów należy zapewnić cień i stały dostęp do świeżej wody. Unikajmy męczących spacerów w czasie upalnych dni.
Mops najlepiej czuje się gdy jest chłodno.

Czy mopsy to odpowiednia rasa dla dzieci?

Tak, zdecydowanie tak! Mops kocha dzieci, on kocha wszystkich, to radosny, szczęśliwy piesek o miłym usposobieniu. Jest wspaniałym towarzyszem dla wszystkich.

Czy otrzymam umowę kupna psa?

Zawsze. Nasza umowa ma nie tylko chronić hodowcę i właściciela, ale przede wszystkim samego psa.

Co należy zrobić, aby zarezerwować szczeniaka?

Jeśli jesteś zainteresowany, proszę o kontakt ze mną. Nie prowadzę listy oczekujących. Należy śledzić informacje zawarte na naszej stronie internetowej i nie wahaj się skontaktować, aby uzyskać więcej informacji. Gdy urodzą się dzieci, mogą być zarezerwowane po wpłaceniu zadatku.

Kiedy maluch może opuścić dom?

Szczenięta wydajemy po ukończeniu 9-12 tygodni. Są 1 x zaszczepione, odrobaczone, zachipowane i z kompletem dokumentów.

W razie pytań proszę o kontakt.